Fantasy football

Az alábbi fórumon belül bármely regisztrált felhasználó hozzászólhat az adott témához, illetve új topikot is nyithat!

Re: Fantasy football

HozzászólásSzerző: wmitty » szer. szept. 15, 2010 11:37 am

Ja, és lehet trade-elni is: ez két ligatag közötti tranzakció. Az egyik szemet vet a másik játékosára, trade-ajánlat küldésével jelzi neki ez, a másik pedig vagy visszautasítja ("C. Johnsont adjam Brandon Stockleyért, te hülye vagy?!"), vagy elfogadja ("Neked sok a WR-ed, nekem meg hiányom van belőlük, valamelyikükért a tied lehet a Miami-D, amit kérsz"). Utóbbi esetben mindketten rákattintanak, és az érintett playerek szépen kicserélődnek köztük. Nem csak egyet egyért, de egyet (többet) többért is lehet cserélni.
Annyi még, hogy az esetleges tisztességtelen trükkök megakadályozása végett a ligamenedzsernek vétójoga van. Normál esetben ezzel nem él, hanem ő is rábólint a trade-re, attól váli érvényessé.
Első világháborús haditudósítások, olasz front:
Német újság: "A helyzet súlyos, de nem reménytelen."
Magyar újság: "A helyzet reménytelen, de nem súlyos."
Avatar
wmitty
Member of the Board
Member of the Board
 
Hozzászólások: 1026
Csatlakozott: kedd szept. 08, 2009 10:07 am
Tartózkodási hely: Miskolc, naná

Re: Fantasy football

HozzászólásSzerző: wmitty » kedd szept. 14, 2010 7:43 pm

Na jó, de hogy addig se hagyjuk a rutintalanabb kollégákat a macsban, pár szót mondok magamtól.

A waiver jó arra, mint utaltam rá, hogy egész bajnokság során, tehát hétközben is, érdekes legyen a játék.
Megvolt, ugye, az első hétvége.
Az ember vagy győzött, vagy vesztett, de akárhogy is, soha senki nem lehet tökéletesen elégedett a csapatával (keretével). Nyilván van, aki betlizett a kezdőből, úgy tűnik, nem hozza, amit előzetesen várni lehetett tőle - a defense-eknél ez különösen így van -, és bár dőreség volna egyetlen forduló után ítéleteket mondani, de pár ponton talán már szívesen változtatna az ember. Vannak ráadásul, akik sérülés miatt hosszabb időre kiesnek. Miközben az ilyen Arian Foster-féle új csillagok (ő mondjuk pont nem) esetleg Fantasy-csapat nélkül árválkodnak, holott erősíthetné a mi gárdánkat is.
Szóval itt jön a waiver. Ezen van mindenki a hétfő meccsek végétől a waiver-időszak lezárultáig. Azok is, akiket adott napokban valaki kitesz a keretéből.

Az ember elkezdi böngészni az elérhető playerek listáját. (az Add player menüpont alatt.) Látja részben az előzetes rangsort, részben az aktuális ponteredményeket, de akár egyéb statisztikákat is előhívhat. Kiszúrja Ikszet, hogy ő kéne a csapatba. A sárga plusz jelre kattintva lehet érte bejelentkezni.
Ekkor a program megkérdezi, kit tennél ki helyette az eddigi keretedből. (Hacsak nem hiányos eleve a rostered.)
Ha leokézod, akkor ki kell várni a péntek reggel 9 órát (ezt a határidőt lehet, hogy később előrébb fogom állítani, a csütörtöki meccsek miatt), és ha csak Te mentél rá az illetőre, akkor megkapod.
Persze, életszerű, hogy ha Iksz a múlt vasárnap 25 pontot szerzett, akkor mások is szeretnék őt. Töb jelentkező esetén a program megnézi az úgynevezett waiver-sorrendet - ami hasonló a draftsorrendhez, és kígyószerűen fordul oda-vissza -, és aki előrébb van rajta, azé.
Emiatt ha mondjuk hiányod van jó RB-ből, érdemes akár több reményteljes játékosra is bejelentkezni (ha első héten nem is, de néhány forduló után már látszik, kik - lehetnek - a valóban értékes újoncok vagy sleeperek), mert ha az egyikről le is maradsz, öledbe hullhat a másik. Ha nem az éppen listavezető FA-ra mész rá, hanem a második-harmadikra, akkor nagyobb is a sanszod, hogy őrá nem vadászik más.

A playerek poszt szerint szűrhetők, sőt, érdemes megnézni, hogy a már draftoltakkal együtt milyen helyen van a saját csapatában az adott poszton. (Ha például a Zé csapatnak nagyon megy a passzolás, akkor a második, sőt, harmadik WR-je is menő lehet. Míg egy rossz QB-jú és futáscentrikus gárdánál az elsőszámú elkapó se igen hoz sok pontot.)

És végül pénteken mindenki meglátja, kikkel járt sikerrel és kikkel nem. Akkor viszont az újabb forduló kezdetéig a gazdátlanul maradt játékosok már szabad prédát jelentenek!
A waiver-időszakban a saját igénylistánk a My Team aloldalon látható, a Your Pending Moves feliratra kattintva. A sorrendjük akár alakítható is.
Első világháborús haditudósítások, olasz front:
Német újság: "A helyzet súlyos, de nem reménytelen."
Magyar újság: "A helyzet reménytelen, de nem súlyos."
Avatar
wmitty
Member of the Board
Member of the Board
 
Hozzászólások: 1026
Csatlakozott: kedd szept. 08, 2009 10:07 am
Tartózkodási hely: Miskolc, naná

Re: Fantasy football

HozzászólásSzerző: Macska » kedd szept. 14, 2010 6:30 pm

wmitty írta:Macs!
Kérlek, ha időd engedi, írj egy áttekintést az újonc játékostársak számára arról, hogy a waivert hogyan is használjuk, különös tekintettel az időbeli határpontjaira. (Ez utóbbi ugyanis nekem sem tiszta.)

Rendben, de kérek egy kis időt.
Hendrix is not dead.? He's just teaching God how to play a Guitar.--- Hendrix nem halt meg. Csak az Istent tanítja gitározni.
Avatar
Macska
Secretary/Def-Co.
Secretary/Def-Co.
 
Hozzászólások: 1292
Csatlakozott: kedd jún. 24, 2008 12:14 am

Re: Fantasy football

HozzászólásSzerző: wmitty » kedd szept. 14, 2010 4:32 pm

Összehasonlításul: a másik ligámban így kaptam ki (az IDP-s, tehát egyéni védős, van benne punter is, head coach is)

FELEGYHAZA GRAVEDIGGERS WALTER MITTIES
POS PLAYER PTS POS PLAYER PTS
QB Vince Young 20 QB Peyton Manning 41
RB Brandon Jacobs 6 RB Ricky Williams 6
RB Clinton Portis 6 RB Ahmad Bradshaw 15
RB/WR Mario Manningham 10 RB/WR Pierre Garcon 6
WR Andre Johnson 3 WR Marques Colston 6
WR Randy Moss 5 WR Eddie Royal 9
TE Kellen Winslow 3 TE Jermichael Finley 6
DT B.J. Raji 7 DT Albert Haynesworth 3
DT Gerald McCoy 10 DT Tyson Alualu 10
DE Trent Cole 17 DE Aaron Kampman 10.5
DE Dwight Freeney 6 DE Kroy Biermann 7
LB Kirk Morrison 10 LB Clint Session 12
LB Lance Briggs 29 LB Ernie Sims 11
LB Terrell Suggs 16.5 LB Justin Durant 8
CB Terrell Thomas 17 CB Jerraud Powers 16
CB Darrelle Revis 0 CB Terence Newman 7
S Antrel Rolle 17 S Kerry Rhodes 9
S Ryan Clark 8 S Kenny Phillips 14
K Robbie Gould 7 K Lawrence Tynes 7
P Sam Koch 9 P Pat McAfee 2
HC Giants Coach 4 HC Colts Coach -4
TOTAL 210.5 TOTAL 201.5

Szerk.: Elnézést, nem túl áttekinthető, de a bal oldali "oszlop" az ellenfelem, a jobb pedig az én csapatom akarna lenni. Alul a végeredmény. Ha Nickset (Giants) ott is játszatom WR poszton (25 pont), simán nyerek...
Első világháborús haditudósítások, olasz front:
Német újság: "A helyzet súlyos, de nem reménytelen."
Magyar újság: "A helyzet reménytelen, de nem súlyos."
Avatar
wmitty
Member of the Board
Member of the Board
 
Hozzászólások: 1026
Csatlakozott: kedd szept. 08, 2009 10:07 am
Tartózkodási hely: Miskolc, naná

Re: Fantasy football

HozzászólásSzerző: wmitty » kedd szept. 14, 2010 9:47 am

Macs!
Kérlek, ha időd engedi, írj egy áttekintést az újonc játékostársak számára arról, hogy a waivert hogyan is használjuk, különös tekintettel az időbeli határpontjaira. (Ez utóbbi ugyanis nekem sem tiszta.)
Első világháborús haditudósítások, olasz front:
Német újság: "A helyzet súlyos, de nem reménytelen."
Magyar újság: "A helyzet reménytelen, de nem súlyos."
Avatar
wmitty
Member of the Board
Member of the Board
 
Hozzászólások: 1026
Csatlakozott: kedd szept. 08, 2009 10:07 am
Tartózkodási hely: Miskolc, naná

Re: Fantasy football

HozzászólásSzerző: Atari » vas. szept. 12, 2010 10:21 pm

Mendenhall több szempontból is melengeti a szívemet. :)

És bár az Atlanta def.je viszonylag jól teljesített, máris jó döntésnek tűnik az Arizona def.re cserélése. :)
"A büszkeség istenkáromlás.
Csak aki felülemelkedik önmagán, az nyer lelki bársonyosságot és kerüli el az elfajzódás útjának ragacsos rögeit." /Ace Ventura/
Avatar
Atari
Player
 
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: szer. szept. 16, 2009 8:53 am

Re: Fantasy football

HozzászólásSzerző: wmitty » vas. szept. 12, 2010 10:04 pm

Hegének Arian Foster egyedül megnyerte volna a meccsét... - ha nem a kispadon hagyta volna :(
Nos, ez a Fantasy foci "szépsége".
Első világháborús haditudósítások, olasz front:
Német újság: "A helyzet súlyos, de nem reménytelen."
Magyar újság: "A helyzet reménytelen, de nem súlyos."
Avatar
wmitty
Member of the Board
Member of the Board
 
Hozzászólások: 1026
Csatlakozott: kedd szept. 08, 2009 10:07 am
Tartózkodási hely: Miskolc, naná

Re: Fantasy football

HozzászólásSzerző: wmitty » vas. szept. 12, 2010 8:23 pm

Atari írta:Hát ez a FantasyCast csodálatos találmány! Már csak ezért érdemes játszani! :)

Ugye? Mondtam :)
Első világháborús haditudósítások, olasz front:
Német újság: "A helyzet súlyos, de nem reménytelen."
Magyar újság: "A helyzet reménytelen, de nem súlyos."
Avatar
wmitty
Member of the Board
Member of the Board
 
Hozzászólások: 1026
Csatlakozott: kedd szept. 08, 2009 10:07 am
Tartózkodási hely: Miskolc, naná

Re: Fantasy football

HozzászólásSzerző: Atari » vas. szept. 12, 2010 7:27 pm

Hát ez a FantasyCast csodálatos találmány! Már csak ezért érdemes játszani! :)
(Vagy tudtok hasonló oldalt játék nélkül, ahol iyen szemléletesen online követni lehet a meccseket?)
------------------------

Janikowsky épp most lőtt egy FG-t. Jó igazolás volt az uccsó illanatban.
"A büszkeség istenkáromlás.
Csak aki felülemelkedik önmagán, az nyer lelki bársonyosságot és kerüli el az elfajzódás útjának ragacsos rögeit." /Ace Ventura/
Avatar
Atari
Player
 
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: szer. szept. 16, 2009 8:53 am

Re: Fantasy football

HozzászólásSzerző: wmitty » szomb. szept. 11, 2010 3:40 pm

Nos, túlvagyunk a "bemelegítésen", továbbléphetünk a játék mélységei felé.
Elsősorban természetesen azoknak írok, akik életükben először próbálkoznak a fantasyvel.

A draft feltétlenül a legérdekesebb koncentrált pontja a bajnokságnak, de értelemszerűen a java még csak most jön, hogy elindult a szezon, jönnek a meccsek. Meccsek - mind a valóságban a tengerentúli pályákon, mind a mi kis ligánkban, ahol olyan lebonyolítási rendet állítottunk be, hogy a mi csapataink is ki vannak sorsolva fordulónként párban, egymás ellen játszunk, minden duóból valaki nyer, valaki veszít, így nem összpontszámot gyűjtünk az év folyamán, hanem győzelem-vereség mutatót.

Ahogy mennek a hetek, a játék élvezete két részéből tevődik össze. Egyrészt hét közben, különösen a vasárnap (továbbá csütörtök, illetve hétfő) közeledtével az ember már nemhogy nap mint nap, de akár óráról órára is böngészi a netet, de legalábbis az ESPN-es portálunkat, hogy lássa, keretéből ténylegesen kiket érdemes ezúttal a kezdő helyekre tennie, kinek mennyit projektálnak, ki sérült és mennyire*, biztos-e a játéka vagy sem, mert ha erősen kétséges, akkor még a sztárt is érdemes kispadoztatni, hiszen aligha szerez pontokat. (* A nevek mellé az ESPN a P, Q, D és O betűket teszi, a sérülés foka szerint, ezek sorrendben azt jelentik, hogy az illető a soros meccsen 75, 50, vagy 25 százalék hogy játszik, illetve 0, mivel O, vagyis Out a státusza.)
A másik élvezeti forrás a meccsek idején - főleg tehát vasárnap este 7-től éjjelig - a Fantasy Cast nevű felületen követni a történéseket. Itt élőben látható az összes NFL-derbi alakulása, gyakorlatilag percről percre, szövegesen és grafikailag, továbbá a saját csapatunk és a többiek minden játékosának aktuális teljesítménye, a pontok, yardok, TD-k, stb. Minden. Ha a neten meccset nézünk, közben egy másik ablakban futhat ez, és úgyse bírjuk ki, hogy fél-egy percenként át ne nézzünk rá!

Ezen kívül szintén a játék fontos része, sőt, a draft mellett a legfontosabb, az úgynevezett waiverezés. Ha csak az eredetileg kiválasztott csapatunk produkcióját nézhetnénk öt hónapon át tétlenül, abban nem sok interaktivitás volna. A csapatunkat hétről hére alakíthatjuk, formálhatjuk, annyira, hogy akár idény végére már tök más kezdőnk, sőt, akár keretünk is lehet, mind az induláskor. Ennek eszköze a waiver lista. Azon vannak a drafton senki által ki nem választottak, a mezőny második fele, továbbá az előzetesen még fel nem mérhető tudású újoncok zöme, több százan. És oda kerülnek minden hét elején azok a játékosok is, akiket ki-ki kidob a saját keretéből, mivel elégedetlen vele. Erről a listáról mindenki szemezgethet. Képzeljük el, hogy Adrian Petersont az újonc évében senki se draftolta, aztán az első vagy második hét után milyet kaszált, aki lecsapott rá a waiveren!
A waiver jelentősége, hogy adott időszakban akire többen is bejelentkeznek (mondjuk, egy újoncra, aki királykodott a legutóbbi hétvégén), ne azé legyen, aki a legjobb pillanatban volt gépközben és elsőként kattintott rá, hanem a rendszer gyűjti egy pár napon át az igényeket, és a drafthoz hasonlóan egy hétről hétre megforduló sorrend alapján kit-kit odaad annak, aki a listán éppen előrébb áll. Érthető? Aki jobban át akarja látni a dolgot, olvasson utána vagy a korábban megadott ismertetőkben (bowl.hu), vagy az ESPN leírásaiban. És majd úgyis menet közben lehet kiismerni a legjobban az egészet. A lényeg: éberség, elvtársak!
Első világháborús haditudósítások, olasz front:
Német újság: "A helyzet súlyos, de nem reménytelen."
Magyar újság: "A helyzet reménytelen, de nem súlyos."
Avatar
wmitty
Member of the Board
Member of the Board
 
Hozzászólások: 1026
Csatlakozott: kedd szept. 08, 2009 10:07 am
Tartózkodási hely: Miskolc, naná

Re: Fantasy football

HozzászólásSzerző: Atari » pén. szept. 10, 2010 12:16 pm

Meachem, Meachem! Ez 12 pontot jelentett nekem! (Persze minuszban.)
"A büszkeség istenkáromlás.
Csak aki felülemelkedik önmagán, az nyer lelki bársonyosságot és kerüli el az elfajzódás útjának ragacsos rögeit." /Ace Ventura/
Avatar
Atari
Player
 
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: szer. szept. 16, 2009 8:53 am

Re: Fantasy football

HozzászólásSzerző: wmitty » csüt. szept. 09, 2010 9:40 pm

Atari írta:A draft oldal nagyon kézreálló. Kezdőként nem gondoltam, hogy én is átlátom a felületet.

Szerintem is, ezért ragaszkodtam ehhez a portálhoz.

Atari írta:A kevés online draftoló miatt nekem kicsit gyors volt. Ott már nincs sok idő morfondírozni.

Igen, ez sajnálatos és jogos. Így alakult.

Atari írta:Sokkal többet kellett volna foglalkoznom a harmad, negyed vonallal. (Meg úgy általában az egész NFL-lel. :) )

Azt mondják, pont erre jó a Fantasy.

Atari írta:Holott nem egy működő csapat kell az eredményességhez, hanem azokat a személyeket kell kiválasztani (és hétről-hétre becserélni a tartalékok közül), akik a csapatukban az aktuális csapat ellen jók lesznek. Optimális esetben sok-sok heti MVP. :)

Ez nagy bölcsesség. Az igazán menő Fantasy-sok, azt hiszem, már tényleg azt nézik, hogy adott héten adott ellenféllel szemben ki képes többre. Én két év rutinnal még nem tudok ilyen profin gondolkodni. Elég feladat "egyáltalában" jó játékosokat választani és variálni.

Atari írta:Abban is hibáztam, hogy minden posztra legalább két választást szántam a bye week miatt. Két def.-et, két K-t választottam, talán RB, WR kellett volna.

Ez olyan szempontból nem hiba, hogy bár valóban csak egyre lesz ezekből szükség, de most még nem tudhatod, melyik válik be. Egyből ha egy rossz - megette a fene. A kettőből a gyengébbiket első-második-ikszedik hét után kidobhatod.
Illetve... amiért mégis szükség lesz legalább egyszer tartalékra is minden poszton, az a bye week. Mindenre játékosra/csapatra nézve eljön egyszer. Erre oda kell figyelni, igazából már a drafton oda kellett (volna), de menet közben végképp. Viszont olyan "gyenge" posztra, mint a K vagy a TE, elég akkor arra az egy hétre behúzni majd egy cserét, és utána rögtön kidobni, visszatéve az eredeti játékost a kezdő pozícióba.
Ez azonban már átvezet a waiver fogalmába, és a draft után a másik legfontosabb eleme a játéknak - de akik még nem tudják, mi az, azokkal majd még beszélgetünk erről később. (Röviden: az a "fórum", ahol hét közben, egész bajnokság során végig lehet egy-egy, de akár több játékost is cserélgetni, a szabadon lévők közül válogatva.)

Atari írta:Hogyan kell értelmezni a mezőket? (PROJ OPRK %ST %OWN +/-)

Ezek közül az első a legfontosabb, a projection, vagyis hogy a játékosnak az ESPN elemzői mennyi pontot jósolnak az adott hétvégére. az ember vagy mindig hisz nekik, vagy saját véleménye alapján felülbírálja. Ez a játék. A többi mutatónem olyan érdekes. Az OPRK nem tudom, mi, a többi meg azt mutatja, a más ligákban szereplők az adott játékost milyen arányban birtokolják, illetve játszatják kezdőként jelenleg, és ez az arány nőtt vagy csökkent mostanában. Szóval hogy "fantasyilag" népszerű-e a fickó.

Atari írta:Plusz, hogy ki lesz kezdő, ki sérült stb. :?

Ez valóban nagyban befolyásolja az eredményességet. Egy-egy hétfőn reggel döbbenten látod, hogy embered, akitől sokat vártál szépen 0 ponton ragadt... Legtöbbször az a magyarázat, hogy az illető szépen lesérült, vagy az utóbbi napokban, vagy meccs előtt közvetlenül. Marad a bosszankodás. (Nem árt kezdés előtti órákban angol nyelvű honlapokat böngészni... Én nem teszem :)
Első világháborús haditudósítások, olasz front:
Német újság: "A helyzet súlyos, de nem reménytelen."
Magyar újság: "A helyzet reménytelen, de nem súlyos."
Avatar
wmitty
Member of the Board
Member of the Board
 
Hozzászólások: 1026
Csatlakozott: kedd szept. 08, 2009 10:07 am
Tartózkodási hely: Miskolc, naná

Re: Fantasy football

HozzászólásSzerző: Atari » csüt. szept. 09, 2010 9:19 pm

A draft oldal nagyon kézreálló. Kezdőként nem gondoltam, hogy én is átlátom a felületet.
A kevés online draftoló miatt nekem kicsit gyors volt. Ott már nincs sok idő morfondírozni.
A sztárokat hamar elviszik, ill. ha marad akkor egyértelmű a választása.
Sokkal többet kellett volna foglalkoznom a harmad, negyed vonallal. (Meg úgy általában az egész NFL-lel. :) )
Nem mertem elsőre nem QB-t választani, mert a második választásom túl későn volt.
Aztán elég nehéz nem csapatban gondolkoznom. Holott nem egy működő csapat kell az eredményességhez, hanem azokat a személyeket kell kiválasztani (és hétről-hétre becserélni a tartalékok közül), akik a csapatukban az aktuális csapat ellen jók lesznek. Optimális esetben sok-sok heti MVP. :)
Abban is hibáztam, hogy minden posztra legalább két választást szántam a bye week miatt. Két def.-et, két K-t választottam, talán RB, WR kellett volna.

Most az 1. heti csapatom összeállítása okoz fejtörést. Hogyan kell értelmezni a mezőket? (PROJ OPRK %ST %OWN +/-)
Hiába van egy sztár futóm, ha jó futás elleni védelemmel rendelkező csapat ellen játszik az adott héten. Akkor érdemesebb egy gyengébb futót berakni, aki "kutyaütők" ellen meccsel.
Na, ehhez kell ismerni az összes NFL csapat erősségeit, gyengeségeit. Plusz, hogy ki lesz kezdő, ki sérült stb. :?


---------------------------
Jajj, mindjárt:
Apa, kezdődik! Apa, kezdődik!!!
NO-Min
"A büszkeség istenkáromlás.
Csak aki felülemelkedik önmagán, az nyer lelki bársonyosságot és kerüli el az elfajzódás útjának ragacsos rögeit." /Ace Ventura/
Avatar
Atari
Player
 
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: szer. szept. 16, 2009 8:53 am

Re: Fantasy football

HozzászólásSzerző: Szmájli » csüt. szept. 09, 2010 8:59 pm

nekemis televan a csapat kedvenc csapatbeliekkel :D
[url]http://twitter.com/MiskolcSteelers[/url]
Avatar
Szmájli
Player
 
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: szer. szept. 16, 2009 1:45 pm
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Fantasy football

HozzászólásSzerző: wmitty » csüt. szept. 09, 2010 8:51 pm

Ez egy olyan alapelv, amit mástól hallva bólogatok, terjesztem, de magam nemigen követem.
Első világháborús haditudósítások, olasz front:
Német újság: "A helyzet súlyos, de nem reménytelen."
Magyar újság: "A helyzet reménytelen, de nem súlyos."
Avatar
wmitty
Member of the Board
Member of the Board
 
Hozzászólások: 1026
Csatlakozott: kedd szept. 08, 2009 10:07 am
Tartózkodási hely: Miskolc, naná

Re: Fantasy football

HozzászólásSzerző: Macska » csüt. szept. 09, 2010 5:03 pm

Nekem tetszett a dolog, és ugyan vétettem Attila alapelvei ellen, és szándékosan a kedvenc csapatom emberkéit szedtem össze amikor csak lehetett, de vállalom érte a felelősséget :D
Hendrix is not dead.? He's just teaching God how to play a Guitar.--- Hendrix nem halt meg. Csak az Istent tanítja gitározni.
Avatar
Macska
Secretary/Def-Co.
Secretary/Def-Co.
 
Hozzászólások: 1292
Csatlakozott: kedd jún. 24, 2008 12:14 am

Re: Fantasy football

HozzászólásSzerző: wmitty » szer. szept. 08, 2010 9:56 pm

Atari írta:Kicsit kevésnek tűnik az 1 perc, de annyi baj legyen.

Nem, az egy perc az az, ami magára a kattintásra jut - előtte némi gondolkodással.
De a két saját picked közötti sok percben végig figyelheted a többieket, és spekulálhatsz a saját következő választásodon.

Flash: az tuti kell.
Első világháborús haditudósítások, olasz front:
Német újság: "A helyzet súlyos, de nem reménytelen."
Magyar újság: "A helyzet reménytelen, de nem súlyos."
Avatar
wmitty
Member of the Board
Member of the Board
 
Hozzászólások: 1026
Csatlakozott: kedd szept. 08, 2009 10:07 am
Tartózkodási hely: Miskolc, naná

Re: Fantasy football

HozzászólásSzerző: Atari » szer. szept. 08, 2010 9:48 pm

rolandgaros írta:- mire kell majd kattintani hogy a draft oldalara menjek?

http://games.espn.go.com/ffl/leagueoffi ... eId=917768
ESPN Alert - Launch Draft
Tán, flash kell hozzá.
"A büszkeség istenkáromlás.
Csak aki felülemelkedik önmagán, az nyer lelki bársonyosságot és kerüli el az elfajzódás útjának ragacsos rögeit." /Ace Ventura/
Avatar
Atari
Player
 
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: szer. szept. 16, 2009 8:53 am

Re: Fantasy football

HozzászólásSzerző: Atari » szer. szept. 08, 2010 9:37 pm

wmitty írta:Ugyan mi történhet?


Igen jól látod pl. az én helyzetemet! :)
Kicsit kevésnek tűnik az 1 perc, de annyi baj legyen.
Meg pl. most esett le, hogy a sorsolt pozíció is befolyásolja a választási stratégiát, és pl. nekem az auto-ban beállított mód rögtön nem jó. De remélem nem lesz gixer és beférek majd az 1 percbe.
"A büszkeség istenkáromlás.
Csak aki felülemelkedik önmagán, az nyer lelki bársonyosságot és kerüli el az elfajzódás útjának ragacsos rögeit." /Ace Ventura/
Avatar
Atari
Player
 
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: szer. szept. 16, 2009 8:53 am

Re: Fantasy football

HozzászólásSzerző: wmitty » szer. szept. 08, 2010 9:24 pm

Amikor kezdő Fantasy-s voltam, az alábbi fő hibákat követtem el:
- kedvenc csapat és kedvenc játékosok túlzott hajszolása
- azt néztem, ki ismerős, ki számít jó játékosnak "általában", ki szerepelt jól tavaly-tavalyelőtt. Nem. Azt kell, hogy kinek lesz várhatóan idén jó Fantasy-pontbeli teljesítménye. Yardok, TD-k, tackle-ök.
- nem láttam át, hogy két kicker vagy két TE között nincs nagy (pontbeli) különbség, ellenben egy listavezető RB és egy listahuszadik között igen. Ergó: utóbbiakra (és WR, és QB) kell adraft elején koncentrálni

És a negyedik bónuszként:
- az ember kezdőként könnyen pánikba esik a draft később szakaszában. Nem szabad. Ugyan mi történhet?
Első világháborús haditudósítások, olasz front:
Német újság: "A helyzet súlyos, de nem reménytelen."
Magyar újság: "A helyzet reménytelen, de nem súlyos."
Avatar
wmitty
Member of the Board
Member of the Board
 
Hozzászólások: 1026
Csatlakozott: kedd szept. 08, 2009 10:07 am
Tartózkodási hely: Miskolc, naná

Re: Fantasy football

HozzászólásSzerző: wmitty » szer. szept. 08, 2010 9:17 pm

Egy órával a draft-időpont előtt, vagyis most 9-kor jelent meg az a gomb mindenkinek a saját oldalán, amire kattintva bejön az a felület, ahol a draft 10-től folyik.
Nem kell tőle megijedni, elég jól átlátható, és minden eleme arra van, hogy a játékosokat minél jobban kiszolgálja.

Felül a dratsorrend fut, mindig a bal szélen az látható, akin éppen a sor van. Jobbról balra halad a csík.
Bal oldalon az óra jelzi (most még a draftig hátralévő) az adott pickre maradt időt (körönként-fejenként egy perc).

Az oldal bal felén a nagy táblázat az ESPN által sorrendbe állítva az összes játékos, illetve ha valaki saját pre-draft rankingot rendezett be, akkor az a lista látható. A legfontosabb az első két oszlop: az illető bye weekje, hiszen ne legyen két QB-nk, akik ugyanazon a héten pihennek, a második oszlop pedig az ESPN által jósolt pontszám az illetőnek, e fejezi ki a jelenlegi becsült értékét. Ezt lehet figyelembe venni, és lehet felülbírálni - ettől játék a játék.
Lehetőség van ebből a listából kiemelni saját kedvenceket, akiket nagyon akarunk figyelni menet közben, azaz nem téveszteni szem elől: ezeket át lehet húzni a 'Player Queue' című dobozba. Ebben a sorrendjük bármikor változtatható, és amikor valaki kiesik közülük (mert más kiválasztja), akkor eltűnik onnan, hiszen számunkra többé nem elérhető.
Ugyanígy eltűnik a nagy táblázatból is, akit már elvittek - kivéve ha a 'Show unavailable' kockát bepipáljuk.

Bármikor lehet szűkíteni a táblázatban lévő neveket posztok vagy csapatok szerint. Ez draft közepén érdekes, amikor már nincsenek sztárok, de jó lenne tudni, hogy mondjuk Drew Brees Saint-es célpontja közül hány WR ment már ki, és hány van még bent. 1-2-3. New Orleans-i WR-t még nyilván érdemes választani, 5-6-7-diket már nem nagyon.
A 'Search'-csel egy névre rákereshetünk.

A 'Pick History' mutatja, mások kiket húztak, a jobb oldali sávban pedig a saját keretünk feltöltődését láthatjuk.

A kezdőcsapat minden posztjára kell ember, olyan, akit arra a posztra is kategorizáltak. A tartalék helyekre bárkiket rakhatunk, de minden posztnak megvan a maximum száma.*
Az 'RB/WR' egy olyan helyet jelent a csapatunkban, ahova akár ezt, akár azt rakhatunk, ránk van bízva. Egyiket. Ez nem is annyira a draftnál érdekes, hanem majd játék, azaz bajnokság közben: a keretünkből az éppen jobb formában lévő harmadik WR-t vagy RB-t tesszük oda. Ugyebár, az világos, hogy a bajnokság során, hét közben a kezdők és a kispad között szabadon csereberélgethetünk, pont ez a poén. Sőt, a feleslegessé vált vagy kudarcot valló embereinket is kidobhatjuk és a szabadon maradt állományból vehetünk be helyettük újakat. De erről ráérünk később.

Az oldal legalsó sávjában lehet csetelni.


*
poszt.....................min...max.
Quarterback (QB)......1.....4
Running Back (RB).....2.....8
Wide Receiver (WR)...2.....8
Tight End (TE)..........1.....3
Team Defense/Special Teams (D/ST)......1.....3
Place Kicker (K).........1.....3
Első világháborús haditudósítások, olasz front:
Német újság: "A helyzet súlyos, de nem reménytelen."
Magyar újság: "A helyzet reménytelen, de nem súlyos."
Avatar
wmitty
Member of the Board
Member of the Board
 
Hozzászólások: 1026
Csatlakozott: kedd szept. 08, 2009 10:07 am
Tartózkodási hely: Miskolc, naná

Re: Fantasy football

HozzászólásSzerző: Atari » szer. szept. 08, 2010 9:04 pm

Tá-dám! Megnyílt a draft szoba.
"A büszkeség istenkáromlás.
Csak aki felülemelkedik önmagán, az nyer lelki bársonyosságot és kerüli el az elfajzódás útjának ragacsos rögeit." /Ace Ventura/
Avatar
Atari
Player
 
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: szer. szept. 16, 2009 8:53 am

Re: Fantasy football

HozzászólásSzerző: rolandgaros » szer. szept. 08, 2010 8:31 pm

hali
lehet a draft kozben vhol chatelni vagy ilyesmi? meg lenne meg par kerdesem:
-nezem a rostert es latom 9 kezdo es 7 tartalek van, ami nekem furcsa az, hogy van vmi rb/wr amit nem igazan ertek mert mind a 2bol van masik 2. Akkor ez vmi opcionalis pozicio?
- mire kell majd kattintani hogy a draft oldalara menjek?
rolandgaros
Player
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: hétf. okt. 12, 2009 11:58 pm

Re: Fantasy football

HozzászólásSzerző: wmitty » szer. szept. 08, 2010 5:33 pm

Már csak atari nem csekkolt be, valamint egy további üres hely maradt.

A draftot beállítottam szerda este 10 órára.
Aki nem tud jelen lenni akkor, kérem ne felejtse aaddig még legalább az auto-draft stratégiáját vagy pre-rankingját beállítani, hogy a gép jól húzhasson helyette. (Mindkettő a My team aloldalról érhető el. Amúgy ezt az oldalt érdemes beállítani a böngészőben Kedvencként vagy Könyvjelzőnek.)

(A legtöbbet a személyes tudáson és megérzéseken túl a pre-ranking táblázat utolsó oszlopa segít: kinek mennyi pontot saccolnak az ESPN elemzői erre a szezonra. Vigyázat: nem csak az számít, mi a pont alapján a sorrend, hanem hogy az adott poszton mi a sorrend! És mi a pontok közötti különbség. A legjobb TE és a huszadik között kicsi a különbség, nem érdemes a legjobbra áldozni egy értékes picket. A legjobb RB és a huszadik között viszont nagy a pontkülönbség.)

Szmájli kérdésére válaszul:
Az élő draft hossza tőlünk függ, természetesen.
Mivel 12 csapat választ fejenként 16 játékost, és egy választásra max. 60 másodperc áll rendelkezésre, ebből nagyjából kikalkulálható az össz-időtartam. Akinek auto-pick lesz beállítva, annak a 60 másodpercei sem használódnak el. Szóval egy-két óra az egész. Vagy még annyi se, ha gyorsak vagyunk - ez már Macska tapasztalata.
Élőben érdekesebb az egész, olyan tényleg, mint az igazi draft, ki-ki jön sorra, és választ, annak függvényében, hogy kit vittek már el előle, ki maradt - és reagálni lehet arra, hogy mások milyen posztokra választanak (miből fogynak a sztárok). De aki nem tud élőben részt venni, annak sem veszett el semmi, beállít előre egy automatikus sorrendet, hogy kiket szeretne, beleszámítva, hogy nem mindenkit kap meg, akire vágyik, sőt, tehát egy-egy posztra több játékost is megjelöl, és amikor adott draftkörben ő következik sorra, a gép neki adja azt, aki a listáján éppen első helyen szerepel - lehúzva onnan a már "kiment" embereket. Sőt, ha valaki még ezt sem állítja be, sem tragédia, mert akkor a gép az általa (vagyis az ESPN-esek által) megállapított erősorrend szerint választ neki.

Pár általános és gyors jótanács a kezdőknek.
1. Számolni kell azzal, hogy az első kör(ök)ben hiába szeretnéd konkrétan ezt vagy azt a kedvenc sztárodat, csak az 1/1 pick birokosa lehet benne, hogy meg is kapja, akit akar. Mindenki másnak ráhagyással kell kalkulálni, tehát készülni rá, hogy ha Fitzgerald, Peterson, C. Jonhson, stb. már kiment, akkor ikszediknek kit fog húzni. Ez a későbbi körökben fokozottan igaz, hiszen ott már csak második-harmadik vonalbeli játékosok lesznek elérhetők.
2. Nem kell megijedni, hogy a felsoroltakat elhappolják előled, hiszen éppen az a poén, hogy Te jobban ismered-e az NFL-t, "tudod-e", hogy mondjuk Housmandzadeh új csapatában közel olyan jól fog elkapni, mint A. Jonhson. merthogy előbbit több esélyed lesz draftolni, későbbi körben is.
3. Nem szabad ragaszkodni se kedvenc csapathoz, se kedvenc játékosokhoz. (De azért valamennyire mégiscsak érdemes, mert jobb olyanokkal játszani egész szezonban, akiket kedvelsz, és nekik drukkolni a valóságban, mint olyanoknak, akiket utálsz vagy nem is ismersz.)
4. A Fantasyben nem az számít, hogy általában kit tekintünk jó játékosnak. Hanem csak az, hogy ki produkál jelen idényben úgy, hogy az sok pontot hozzon neki - azaz neked. Elkapónál, irányítónál és futónál a yard, TE-nél is, mindnyájuknál a TD-k, védelemnél pedig a minél kevesebb kapott pont, minél több szerzett D-TD és special team-siker. Tehát egyáltalán nem számít, ki szerepel az NFL-ben győztes csapatban, ki ügyes meg sztár - csak az, személyesen milyen Fantasy-pontszerző tevékenységet folytat. És az is közömbös, milyen volt tavaly, két éve, stb. - csak az számít, milyen lesz most. Elsősorban is legyen tuti kezdő: ha korábban király volt, de idén már csak tartalék (Tomlinson, Westbrook), akkor fabatkát sem ér.
5. A drafton a legfontosabb, hogy legalább egy jó futót és egy elkapót szerezz, és egy megbízható QB-t, aki minden meccsen minimum elfogadhatóan teljesít. A TE-k nem sok vizet zavarnak, ahogy a kicker se. A Def. se élethalál kérdés. (És nem is biztos, hogy a híres védelmek - Baltimore, Pittsburgh - szerzik valóban a sok pontot. Többet ér a jó specteam, a sok TD és INT, mint a "keménység".) Második fontos szempont: az elsőszámú támadók mögé közel olyan eredményes tartalékokat szerezni. Ez az, ami kevésbé ügyes draft után majd menet közben - a waiver nevű heti játékoscserélgetéssel - valamennyire pótolható, kiigazítható. De azért a legtöbb a drafton múlik.
Első világháborús haditudósítások, olasz front:
Német újság: "A helyzet súlyos, de nem reménytelen."
Magyar újság: "A helyzet reménytelen, de nem súlyos."
Avatar
wmitty
Member of the Board
Member of the Board
 
Hozzászólások: 1026
Csatlakozott: kedd szept. 08, 2009 10:07 am
Tartózkodási hely: Miskolc, naná

Re: Fantasy football

HozzászólásSzerző: Macska » szer. szept. 08, 2010 1:55 pm

Attila az invitáló emileket küldd ki még egyszer mert elsőre én se kaptam meg.
Hendrix is not dead.? He's just teaching God how to play a Guitar.--- Hendrix nem halt meg. Csak az Istent tanítja gitározni.
Avatar
Macska
Secretary/Def-Co.
Secretary/Def-Co.
 
Hozzászólások: 1292
Csatlakozott: kedd jún. 24, 2008 12:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Nyílt Fórum

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron