Els?-másod-harmad osztály

Az alábbi fórumon belül bármely regisztrált felhasználó hozzászólhat az adott témához, illetve új topikot is nyithat!

HozzászólásSzerző: kissviktor » csüt. dec. 10, 2009 10:00 pm

Atari írta:Itt nincs olyan, hogy a nevelő egyesületet pénz illeti meg eligazoláskor, lévén juniorokról van szó? Soccerben van ilyen.


Profi egyesületeknél igen, amatőrnél nem. És meg kell határozni a játékos értékét, stb.
Kép
Avatar
kissviktor
Player
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: szer. szept. 16, 2009 6:34 pm
Tartózkodási hely: Szirmabesenyő

HozzászólásSzerző: Atari » csüt. dec. 10, 2009 8:48 pm

Itt nincs olyan, hogy a nevelő egyesületet pénz illeti meg eligazoláskor, lévén juniorokról van szó? Soccerben van ilyen.
Avatar
Atari
Player
 
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: szer. szept. 16, 2009 8:53 am

HozzászólásSzerző: kissviktor » csüt. dec. 10, 2009 10:03 am

Ezen a 4 milliós fájdalomdíjon vinnyogok a legjobban. Itt most lehet ezzel dobálózni, de egyik fél sem mondta ki eddig, hogy van a szerződésben ilyen záradék, stb. És amíg nincs, addig a hajukra kenhetik, hogy mit akarnak, vagy mit nem. Nekem is volt anno szerződésem, jelképes kivásárlási árral (persze aztán okosan sosem kötöttem többet 1 évnél), de nem kellett élni vele, mert lejárt, mire elléptem a klubtól.
Kép
Avatar
kissviktor
Player
 
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: szer. szept. 16, 2009 6:34 pm
Tartózkodási hely: Szirmabesenyő

HozzászólásSzerző: e53m62 » csüt. dec. 10, 2009 8:47 am

tibike írta:ott is bugyog a szar rendesen,kiváncsi vagyok mi lesz a vége
már jólenne hivatalosat tudni


Az egyik "oldal" hivatalos véleménye ez a közlemény, a Wolves weboldalán is megtalálható.

A másik oldal pedig a frissen alakult Hurricanes.

Szomorú ezt látni, h egy ekkora presztízzsel és múlttal rendelkező csapat ilyen szinten pereg szét, de itt is igaz a "magasról lehet nagyot esni..." mondóka. Persze a háttérben zajló anyagi elszámoltatások is tanulságosak lehetnek más csapatok számára, hogy miként ne hagyjunk elsípolni pár milliót a csapat költségvetéséből... Állítólag azt szabták feltételül a Jr-oknak, h akkor mehetnek, ha leraknak asztalra 4 millió forintot, kvázi fájdalomdíjként. Illetve a belső ellenőrzés által feltárt hiányra. Persze az is másik kérdés, h ezt a hiányt nem a Jr-ok okozták.
Én nem tudom, h pontosan mik történnek a háttérben, de ennek vagy akkora nyilvánosságot kell adni hazai berkekben, mindkét oldal meghallgatásával, hogy senki ne érezze azt, h belefolytották a szót VAGY nagyon házon belül kellene lerendezni. Nem tudom melyik verzió ártana jobban a hazai sportnak, de egy biztos: van itthon huszoniksz csapat, de semelyik másik bomlása-megszűnése-bedőlése nem okozott ekkora kavart. Ugye mindenki hozzájuk mérte magát, mindenki őket szerette volna megverni egyszer, lámpafénynél, 10e néző előtt, stb. Ha megszűnnek, vagy bármi, akkor ez az opció ugrott.
e53m62
Player
 
Hozzászólások: 957
Csatlakozott: szer. szept. 16, 2009 9:01 am
Tartózkodási hely: Miskolc

HozzászólásSzerző: Macska » szer. dec. 09, 2009 10:05 pm

a kommentekes érdemes olvasni, mert ott mindig vannak újdonságok :DDD
Hendrix is not dead.? He's just teaching God how to play a Guitar.--- Hendrix nem halt meg. Csak az Istent tanítja gitározni.
Avatar
Macska
Secretary/Def-Co.
Secretary/Def-Co.
 
Hozzászólások: 1292
Csatlakozott: kedd jún. 24, 2008 12:14 am

HozzászólásSzerző: tibike » szer. dec. 09, 2009 10:03 pm

ott is bugyog a szar rendesen,kiváncsi vagyok mi lesz a vége
már jólenne hivatalosat tudni
[i][b]A defense nem érez fájdalmat![/b][/i]
Avatar
tibike
Player
 
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: szer. szept. 16, 2009 12:00 am
Tartózkodási hely: Miskolc

HozzászólásSzerző: Atari » szer. dec. 09, 2009 9:56 pm

Ezt olvastátok?
Némi infómorzsa a Wolf házatájáról.
http://meg1yard.blog.hu/2009/12/08/kozl ... 5#comments
Avatar
Atari
Player
 
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: szer. szept. 16, 2009 8:53 am

HozzászólásSzerző: Macska » szer. dec. 09, 2009 10:35 am

Szerintem azt tudni kell, hogy eddig ott tévedett a szövetség, hogy azt hitte, az a régi div1es csapatoknak több pénze van mint a többieknek. Szerintem meg senkinek nincs pénze, tehát irreális volt tőlük több pénzt kérni mint a többiektől. Főleg ezért nem akart senki se div1es lenni régen.

Egyébként a Mafl az országos amatőr sportegyesületek tagja, szal ez az amatőr szint :D

Egyébként a mafl.hu-n van erről egy egész részletes cikk, ajánlom figyelmedbe, egész jó írás kivételesen :D
Hendrix is not dead.? He's just teaching God how to play a Guitar.--- Hendrix nem halt meg. Csak az Istent tanítja gitározni.
Avatar
Macska
Secretary/Def-Co.
Secretary/Def-Co.
 
Hozzászólások: 1292
Csatlakozott: kedd jún. 24, 2008 12:14 am

HozzászólásSzerző: Terrible Towel » szer. dec. 09, 2009 9:38 am

Én azt gondolom, hogy nem szabad a jelen helyzetben feszegetni az amatőr kereteket. Ezt a sportot még sokáig a megszállottak fogják a vállukon vinni. Korai, és talán még sokáig az is lesz, a profi szövetségi felállás. Te tudod a legjobban, hogy napi gondot jelent a csapatok fennmaradása, a sérült játékosok pótlása, pálya, utazás, felszerelés. Miért nem vállalják csapatok az első osztályt? Jó lenne ezen elgondolkodni. A bírókat érintő válaszodat megértettem, de azért nem lenne jó, ha ők is a pénzt kezdenék értékelni a történetben, mert az anyagiak meg fogják ölni a sportágat.
Olyan nincs, hogy verekedés közben futballmeccs tör ki?
Terrible Towel
Player
 
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: pén. okt. 16, 2009 4:55 pm

HozzászólásSzerző: Macska » kedd dec. 08, 2009 11:00 pm

Miért akarnám kitörölni, semmi vállalhatatlan nincs benne. Sem trágárság, sem rasszizmus (mondjuk erre igény lenne, de ez van :D).
Vissza a témához, azért nem mindent látsz jól, pl a bírók nem inkább vezetnek külföldön mert ott sokkal többet kapnak, hanem azért mert a nemzetközi bíró szövetség kérte, hogy segítsünk be más országoknak vezetni. Nemzetközi meccsre jöttek ide is külföldi bírók tavasszal. A lóvéjukat nem tudom, nem is akarom tudni :D (egyébként a tavalyi nemzetközi kupát is magyar bíró vezette, igaz nem főbíróként, de elismerték és ezzel jutalmazták a főbírónkat és a szervezetét. Azért ez eredmény)

A szövetség is rájött már szerintem, hogy nem lehet mindent a csapatokra hárítani, nem számítok rá, hogy olcsóbb lesz a bajnokság, de arra se, hogy sokkal megemelik a nevezési díjat. Pénteken elhangzott olyan is, hogy a játékos engedély díjat, amit évente mindig fizetni kellett, azt eltörlik, ahelyett egyszeri regisztrációs díj lesz, ami örök érvényű. (mondjuk ezzel a lehúzás szagot csökkentették egy kicsit). Mint minden jól fejlett antiszociális ember, úgy én sem hiszek benne, hogy a szövetség mindig mindenkinek jót akar, de most azért tételezzük fel, hogy tényleg jót akarnak. Nem védem őket, hanem egy működő szövetséget szeretnék, átlátható, kiszámítható viszonyokkal és versenykiírásokkal.
Hendrix is not dead.? He's just teaching God how to play a Guitar.--- Hendrix nem halt meg. Csak az Istent tanítja gitározni.
Avatar
Macska
Secretary/Def-Co.
Secretary/Def-Co.
 
Hozzászólások: 1292
Csatlakozott: kedd jún. 24, 2008 12:14 am

Első-másod-harmad osztály

HozzászólásSzerző: Terrible Towel » kedd dec. 08, 2009 10:44 pm

Szerintem megbocsájtható a szövetségnek, ha keresik az utat. Én inkább attól ijedek meg, ha pénzt akarnak kivenni a sportágból abban a stádiumban, amikor nem nagyon van, aki belerakjon. A szponzorok áldoznak a csapatukra, de a szokásos magyar "vízfejet" nem biztos, hogy fogják finanszírozni. Úgyhogy hiénák, el a kezekkel ettől az amúgy sem olcsó sportágtól. :evil: :evil: :evil: Akkor inkább maradjunk amatőrök. :oops: Engem már az is felháborít, hogy a magyar bírók külföldön vezetnek inkább, mert ott több a pénz, nálunk meg nem lehet bírót találni a meccsekre. Gondolom Ausztriában nem annyiba kerülne egy bírói tanfolyam, mint nálunk. Ha ott akar vezetni, akkor tanulja ki ott a szakmát, euróért. Ha gondolod Máté töröld ki, nem akarom felbosszantani a bírói kart, de nekem ez nem a bizniszről szól, ahogyan senkinek nem arról szól, amikor megnézi az első meccset. Fel kell végre fogni, hogy itt nincs pénz! Nem tudjuk megvalósítani a nyugati mintát. De azért élvezhetjük a játékot! Nekem ez a lényeg! :P
Olyan nincs, hogy verekedés közben futballmeccs tör ki?
Terrible Towel
Player
 
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: pén. okt. 16, 2009 4:55 pm


Vissza: Nyílt Fórum

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron